Haber Detayı
30 Eylül 2020 - Çarşamba 21:02 Bu haber 1420 kez okundu
 
AHMET TAŞÇIOĞLU MASAL YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU
KÜLTÜR Haberi
AHMET TAŞÇIOĞLU MASAL YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU

Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bin Masal, Bir Şehir Anlat Eskişehir” masal yarışmasında Bozüyüklü Ahmet Taşçıoğlu “Alper Eskişehir’i Geziyor” adlı masalı ile ikincilik ödülünü aldı.

 

Yaş sınırı olmaksızın Eskişehir ve ilçelerinde ikamet edenlerin katılabildiği masal yarışması ile, "Okul Öncesine Yönelik Yeni ve Özgün Metinler ve Yerellik Arz Eden Masallar" konusunda Halk kültürümüzün önemli konularından olan ve sözlü anlatım yoluyla kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze ulaşan masallarımızın derlenmesini ve "III. Milli Kültür Şûrası Eylem Planı" doğrultusunda Türk masal geleneğinin yaşatılması ve çocuklarımızla buluşturulmasını sağlamak üzere; Türk Masal Külliyatının hazırlanması amaçlanmış.

 

1954 Bozüyük doğumlu olan Ahmet Taşçıolu, önceki yıllarda Bozüyük Belediyesi’nde Kültür Müdürlüğü görevinde bulundu. Emekli olduktan sonra Eskişehir’e yerleşti. Edebiyet, öykü, şiir dalında başarılı çalışmalara imza attı. “Beş Kala Mavi” ve “Sığmaz ki Tekerlekli Sandalyeler Patikalara” gibi basılı eserleri bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AHMET, TAŞÇIOĞLU, MASAL, YARIŞMASINDA, İKİNCİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı