Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 03:19 Bu haber 262 kez okundu
 
BİLECİK'TE BUĞDAY VERİMİ 365-750 KG ARALIĞINDA
EKONOMİ Haberi
BİLECİK'TE BUĞDAY VERİMİ 365-750 KG ARALIĞINDA

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürüm Necmettin Yoldaş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hatice Derya Aksu ile birlikte, Buğday Hasadı Yapılan Tarlaları Ziyaret Ederek Yerinde İncelemelerde Bulundu.

 

İl Müdürü Yoldaş üreticilerle görüşerek biçilen tarlaları ve ürünleri yerinde inceleyerek, Hasat ve Verim hakkında onlardan bilgi alarak bir süre sohbet etti.

Yapılan inceleme ve görüşmelerde İl Müdürü Yoldaş şunları söyledi;

 

"İlimizde 120-1450 m rakım arasında buğday üretimi yapılmaktadır. Bölgesel olarak değişmesine rağmen ortalama verimin 365-750 kg/da aralığında olduğu gözlemlenmiştir.

 

Ayrıca İlimizde bu sene Buğday Demonstrasyonları yaptık ve önümüzdeki günlerde Tarla Günleri düzenleyerek hasatlarını gerçekleştireceğiz. Bu sonuçlara göre üreticilerimizin doğru ve yeni çeşitleri tercih etmesinde yardımcı olacağız." dedi

 

İl Müdürlüğü ekiplerince Biçerdöver Kontrollerini aksatılmadan gerçekleştirildiğini söyleyen Yoldaş, üreticilerimize herhangi bir olumsuzlukta veya sorunda İl Müdürlüğüne bildirmelerini kapılarını her zaman onlara açık olduğunu belirten İl Müdürü Yoldaş;

"Çiftçilerimizin ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diler, ofisin açılmasında katkısı olan herkese çiftçimiz adına teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİLECİK'TE, BUĞDAY, VERİMİ, 365-750, KG, ARALIĞINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı