Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 16:26 Bu haber 1152 kez okundu
 
BİLECİK'TE CORONA AŞILAMASI BAŞLADI
SAĞLIK Haberi
BİLECİK'TE CORONA AŞILAMASI BAŞLADI

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve ilçelerde, sağlık çalışanlarına yönelik yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları uygulanmaya başlandı. 

Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından kentte ilk CoronaVac aşısı, Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı'ya uygulandı. Vali Bilal Şentürk de, aşı uygulamasında sağlık personelinin yanında bulundu. 
 
Vali Şentürk, burada yaptığı açıklamada, bugüne kadar sağlık teşkilatının özverili çalışmaları, kamu görevlilerinin de sahada görevini layıkıyla yerine getirmesi ve vatandaşlarında tedbirlere uyması sonucu vakalarda ciddi azalma sağlandığını vurguladı. 
 
 
Türkiye'de olduğu gibi Bilecik'te de aşılama uygulamasının başladığını ifade eden Vali Şentürk, ''Sağlık personelimizden başlayarak uygulamaya başlıyoruz. İnşallah aşı ile birlikte bu sıkıntıdan tamamen kurtulacağız. Tedbirlerde olduğu gibi aşılamada da toplumun büyük bir çoğunluğunun aşı olması gerekir ki istediğimiz sonucu alabilelim. O yönüyle bütün sırası gelen vatandaşlarımızın aşısını yaptırmasını istiyoruz. Bugün sağlık teşkilatıyla başladık, bizim sıramız geldiğinde bizde aşımızı yaptıracağız.'' dedi.

Vali Şentürk, merkez ve ilçelerde aşıların dağıtımın yapıldığını bildirerek, sistem üzerinden alınan randevuya göre aşılama yapılacak vatandaşların belirlendiğini kaydetti. 
 
İl Sağlık Müdürü Dr. Damkacı'dan sonra randevu sistemine göre diğer sağlık personeli de aşılarını yaptırmaya başladı. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BİLECİK'TE, CORONA, AŞILAMASI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı