Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 17:21 Bu haber 3200 kez okundu
 
BOZÜYÜKLÜ BİLARDOCU TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR
SPOR Haberi
BOZÜYÜKLÜ BİLARDOCU TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA HAZIRLANIYOR

Bozüyüklü Bilardocu Murat Kiremitçi 5 Nisan 2021 tarihinde Antalya Kemer Limak Limra Hotel’de  yapılacak olan Amerikan 8 Top Bilardo Türkiye Şampiyonasına Bilecik Rengarenk Bilardo salonunda hazırlanıyor.

 

Bilardo salonunun bulunmadığı Bozüyük’te başarılı çalışmalara imza atan Murat Kiremitçi, böyle bir ortamda dahi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bilecik’te Rengarenk Bilardo salonunda Bozüyük’ü, Bilecik’i tamsil etmek için var gücüyle çalışıyor. Hedefinin Bilardoyu gençlere sevdirmek olduğunu söyleyen Murat Kiremitçi Bozüyük’te Bilardo Kulüpleri kurulmasını ve Akademi düzeyinde Bilardo salonu açılmasını istiyor.

 

1976 Eskişehir doğumlu Murat Kiremitçi İlk, orta ve lise eğitimini Bozüyük’te tamamladı. 1999 yılında İstanbul Denizcilik Müsteşarlığı Gemi Makinaları bölümünde özel eğitim aldı.1999 – 2005 yılları arasında Gemi Adamı olarak özel şirketlerde faal olarak görev aldı.

 

15 yaşından beri bilardonun içinde olan Murat Kiremitçi 2018 yılında Ankara Bilkent Roll House’de düzenlenen Amerikan 8 top turnuvasında Bozüyük’ü temsil etmiş ve şampiyon oldu.  2019 yılında profesyonel hayata geçerek Amtalya Clup Palcon’da Türkiye Amerikan 8 Top turnuvasında yarıştı. 2020 yılında İstanbul’da Bilardo Akademisi’nde düzenlenen Türkiye Smooker şampiyonasına katıldı ve burada İstanbullu rakibini yenmeyi başardı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOZÜYÜKLÜ, BİLARDOCU, TÜRKİYE, ŞAMPİYONASINA, HAZIRLANIYOR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı