Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 01:32 Bu haber 655 kez okundu
 
SANAYİCİLER ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU
Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ilk defa düzenlenen ve Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında Bilecik ve ilçelerinde faaliyet gösteren sanayiciler, üretim yapan çiftçilerle buluştu.
GÜNDEM Haberi
SANAYİCİLER ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ilk defa düzenlenen ve Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında   Bilecik ve ilçelerinde faaliyet gösteren sanayiciler, üretim yapan çiftçilerle buluştu. 
 
Vali Şentürk, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantısında, Bilecik'in sahip olduğu her türlü potansiyelin en üst seviyede kullanılması gerektiğinin altını çizerek, insanların bildiği ve bilgili olduğu işlerde başarılı olabileceğini söyledi. 
Tesadüfen alınan başarının sürdürülebilirliğinin mümkün olamayacağını vurgulayan Vali Şentürk, şunları kaydetti:
 
''Bilecik’te birlikte tarımın canlandırılması amacındayız. Bölgenin iklimi ve coğrafyasının yanında ürün çeşitliliği fazlasıyla var. Burada pazara sunabilecek ürünler üretelim. Pazar değeri olan ürünleri yoğunlaştıralım ve katma değerini artıralım. Bazı ürünler açısından tüketim yeri olalım. Ürünlerin tadıldığı ve tüketildiği bir pazar olalım. Turizm boyutuyla da çalışmalarımız var. Ürünlerimizin hem tarımsal katma değeri yükseltmek, hem de kalanını sanayiye dönük olarak değerlendirilmesini istiyoruz. Sanayide ve tarımda iş kültürü ve üretim kültürü var. Sadece pazarlama kültürüne ve girişimciliğe ihtiyacımız var. Yeni ürünler ortaya koymak, yeni pazarlar bulabilmeye ihtiyaç var. Bu toplantıdaki amacımız sanayici ile üreticiyi bir araya getirerek İlimizin tarımsal ve sanayi üretiminde atılım sağlayalım. Var olan kapasitemizi daha etkili bir şekilde kullanabilelim.''  
 
Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Bilecik'teki yöresel ürünlerin coğrafi işareti ile müdürlüğün çalışmaları  hakkında sunum yaparak yürütülen projeleri ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi. 248 Köye 248 Proje hedeflediklerini belirten İl Müdürü Yoldaş, her köyün kendine özgü bir yapısı olup, bu köylere uygun projeler geliştireceklerini belirtti. 
 
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin ve Meclis Başkanı Erdal Erşan, Ziraat Odası Başkanları ve çiftçiler ile sanayicilerin katıldığı toplantı, ''Bilecik için ne yapabiliriz. Atıl olan ve var olan imkanlar nelerdir'' gibi konuların görüşülmesi ve önerilerin değerlendirilmesiyle sona erdi. 
Kaynak: (Yerel ) - Yerel Haberler Editör: ÖMER AKSU
Etiketler: SANAYİCİLER, ÇİFTÇİLERLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı