Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 23:54 Bu haber 1693 kez okundu
 
SOKAK HAYVANLARI SUSUZLUK ÇEKİYOR
YAŞAM Haberi
SOKAK HAYVANLARI SUSUZLUK ÇEKİYOR

Bozüyük Hamidiye Yolu üzerindeki vahşi depolama alanına  çevre ilçe ve köylerden getirilip  buraya bırakılan onlarca hatta yüzlerce sahipsiz köpek, bu bölgeye artık çöp dökülmemesi nedeniyle açlık ve susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı.

 

Bozüyük’ün vahşi depolama alanı olarak kullanılan Hamidiye yolu üzerindeki eski çöplük’te hayvanların yem ve su ihtiyaçları  için yemlik ve suluklar hazırlanmış. 4 bölgeye yerleştirilen yemlik ve suluklar Belediye görevlileri ve hayvan sever vatandaşlar tarafından hayvanların aç ve susuz kalmaması için yem ve su ile dolduruluyor. Yem evet ama su konusunda ihmaller var gibi.

 

pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamaları ve havaların sıcak ve yağışsız geçmesi sokak hayvanlarının durumunu biraz daha güçleştiriyor, Bugün aralarında Bozüyük Dostları Derneği Başkanı Mustafa Aksu’nun da bulunduğu  bir gurup hayvan sever buradaki köpeklere yem ve su götürdü. Yemliklerin yeterince yemle dolu olduğu, fakat suluklarda su bulunmadığı görüldü. Hayvan severlerin getirdiği yemlere ilgi göstermeyen hayvanlar, suluklara boşaltılan suya hücum ettiler. Hayvan severler tarafından, yaz aylarında olduğu gibi yılın 365 günü sokak hayvanlarının suya ihtiyaç duyduğu unutulmamalı ve yemle birlikte su ihtiyaçları da ihmal edilmemeli.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOKAK, HAYVANLARI, SUSUZLUK, ÇEKİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı