Haber Detayı
09 Mart 2021 - Salı 23:10 Bu haber 2271 kez okundu
 
TARİHİ KERVANSARAYDA YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULDU
KÜLTÜR Haberi
TARİHİ KERVANSARAYDA YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULDU

Vezirhan Beldesinde bulunan Köprülü Mehmet Paşa Kervansarayı’nda Yöresel Ürünler Pazarı açıldı.

 

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yöresel Ürünler Pazarının açılışına Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve eşi Münevver Şentürk, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez, Kurum Müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Kekin, Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ile İlçe Ziraat Odası Başkanları ile Sivil Toplum Kuruluşları ve İlimizde faaliyet gösteren Kadın Dernekleri katıldı.

 

 

Programın Açılış konuşmalarını yapan Vali Bilal Şentürk; İlimizin küçük değil butik bir il olduğunu ve çok çeşitli tarımsal rrün yelpazesine sahip olduğunu belirtti.

 

“Bu gün Yöresel Ürünler Pazarını ata topraklarımızda ata yadigârı bu kervansarayda açılışını gerçekleştiriyoruz. yöresel ürünlerimizin tanıtıldığı bu programda sizlere 18 adet ürünümüzün tanıtımı gerçekleştireceğiz.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Tarımda çalışan, emek veren çiftçi Kadınlarımızın da gününü kutlarken, yöresel ürünlerin çeşitli zahmetlerle üretildiğini ve bugün bu stantlarda onları ziyaret ederek, haklarında bilgiler edineceğiz.” dedi.

 

 

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Yoldaş ise yaptığı konuşmada;

 

“İlimize ait Yöresel ürünlerin burada hem tanıtımını gerçekleştirmek istiyoruz, hem de Haftanın bir günü belirlenerek bu pazarı sürekli hale getirmeyi hedefliyoruz, Sayın Valimizin de destekleri ile bugün İl Müdürlüğümüzce böyle bir organizasyon gerçekleştiriyoruz.” dedi.

 

Daha sonra İlimize özgü yöresel ürünlerin sergilendiği pazarın açılış kurdelesinin kesilmesi ile stantlar tek tek gezilerek Yöresel Ürünler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Programda Vali Bilal Şentürk’ün eşi Münevver Şentürk tarafından Kadın Üreticilere tek tek karanfil hediye edilirken, tüm ürünler açık arttırma ile satışa çıkarıldı. Bütün ürünleri satın alan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Keskin, ürünleri katılımcılara hediye etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TARİHİ, KERVANSARAYDA, YÖRESEL, ÜRÜNLER, PAZARI, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı