Haber Detayı
21 Mayıs 2021 - Cuma 00:23 Bu haber 541 kez okundu
 
TEMA BİLECİK TEMSİLCİLİĞİ ARILARA DİKKAT ÇEKTİ
GÜNDEM Haberi
TEMA BİLECİK TEMSİLCİLİĞİ ARILARA DİKKAT ÇEKTİ

Tema Bilecik İl Temsilciliği 20 Mayıs Dünya Arı Gününde “Arılar Varsa Yarınlar Var” farkındalık etkinliği düzenledi.  Tema Bilecik İl Temsilciliği, Bisikletli genç gurubu ile oluşturduğu farkındalık etkinliğinde Arılar varsa yarınlar var sloganı taşıyan tişörtler giydiler.

 

Bu konuda Tema Vakfı Bilercik İl Temsilciliği bir açıklama yaptı ;

 

 “20 MAYIS DÜNYA ARI GÜNÜNDE Tema vakfı tarafından öngörülen 10 kişilik Bisikletli genç grubu ile farkındalık etkinliği gerçekleştirdik. Tema Vakfı üyemiz Hakan Yavuz’ un öncülüğünde ev ve işyerlerinden belirlenmiş noktalara ulaşan ekip üyeleri ARILAR VARSA YARINLAR VAR sloganı taşıyan tişörtleri ile farkındalık oluşturdular. Sosyal Mesafeye uygun ve bağımsız olarak yaptığımız etkinlik doğanın korunması açısından özellikle gençlerin katılımı ile anlam kazanmıştır.

 

Arılar Varsa Yarınlar Var Projesi, ilimizde bu yıl Milli Eğitim Okullarında belirlenmiş sınıflarda ilk defa uygulanmaya başlamıştır. Pandami sebebi ile online destekli olarak yapılan eğitimlerimiz sonunda, çocuklarımıza çeşitli materyaller ulaştırıyoruz. Belirlenmiş sınıflarda Arı ve Doğa arasında ilgi kurularak doğa sevgisinin çocuklarımıza aşılanması konusunda farkındalık yaratılmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda daha fazla okul ve sınıfta benzer etkinlikleri yaparak daha fazla çocuğumuza ulaşmak istiyoruz.

 

Doğa sevgisi, doğanın korunması açısından her yaştaki insanın yapacağı bir şeyler var. Bu konuda çalışmalarımız artarak devam edecektir. Tüm doğa dostlarına teşekkür ediyor ve etkinliklerimizi desteklemelerini bekliyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMA, BİLECİK, TEMSİLCİLİĞİ, ARILARA, DİKKAT, ÇEKTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı